Babka piaskowa

Babka piaskowa to bardzo smaczny i łatwy do wykonania wypiek. Można ją przyrządzić przy wielu okazjach, jak i zupełnie rekreacyjnie, bowiem jej wykonanie nie zajmuje wiele czasu.
Składniki jakich będziemy potrzebowali to 25 dkg masła, 5 jaj, mąka pszenna (jedna szklanka) – najlepiej tortowa, mąka ziemniaczana (3/4 szklanki), cukier (1 szklanka), cukier waniliowy oraz łyżeczka proszku do pieczenia.
Wszystkie powyższe składniki po kolei dodajemy do misy ucierając je w jednolitą masę. Najpierw masło (pamiętajmy aby było miękkie) wraz z cukrem zwykłym i waniliowym. Parę chwil ucieramy, aby rozdrobnić kryształki cukru. Następnie dodajemy jajka, po kolei pojedyńczo wciąż ucierając całość w jednolitą masę. Po paru chwilach możemy dodać wymieszane wraz z proszkiem do pieczenia mąki. Teraz pozostaje wymieszać wszystko dokładnie, a następnie wyłożyć w formie posmarowanej masłem i posypanej mąką, lub ewentualnie tartą bułką.
Formę z masą wkładamy do piekarnika, który uprzednio rozgrzewamy do temperatury 170 stopni Celsjusza. Babkę pieszemy przez nieco ponad godzinę, po czym patyczkiem sprawdzamy, czy jest suche w środku. Jeśli jest, to babka piaskowa jest gotowa! Po wyjęciu z formy możemy posypać ją cukrem pudrem.
Babka piaskowa da się też przyrządzić na wiele różnych sposobów. Możemy eksperymentować na przykład dodając do masy nieco wyciśniętego soku z cytryny, lub kilka łyżeczek kakao. Możemy też dodać nieco aromatu waniliowego, bądź innego wedle uznania.
Jak widać przepis jest prosty i każdy amator może pokusić się, by poświęcić dwie godzinki na zrobienie smacznej babki piaskowej. Smacznego!
-------------------------------------------

Artykuł: babka piaskowa pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------


O Autorze
Basia to mąka, która pozwoli Ci przyrządzić ulubione dania w Twojej kuchni. Dzięki doskonałym ziarnom i trosce o każdy szczegół możesz być przekonana, że mąka tortowa Basia jest zawsze biała i aksamitna.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Piernik lwowski - mamy Uli

Zalewajka, barszcz, czy żurek ?

Przepisy na wino z żyta i owoców oraz wino bez drożdży z „Plon” (1938 r.)